Dron dla dziecka

Dron dla dziecka to świetny pomysł na prezent z różnej okazji, czy to urodzinowy, Dzień Dziecka, święta, itp. To zabawka, która rozwija nie tylko kondycje, ale też przede wszystkim kreatywność i motorykę. Dziecko uczy się poprzez zabawę współdziałania oko-ręka, co z pewnością ma swoje duże korzyści. No i jest świetną odskocznią od codziennych obowiązków, czymś, co pozwala nam na chwilę oderwać się od codziennej elektroniki, komputera, laptopa czy smartfona i możemy wyjść na dwór. Z pewnością wersje dla maluchów nie są aż nadto kosztowne i nie będzie to dla na zbyt obciążający wydatek. Warto to sprawdzić.

Jakiego drona dla dziecka wybrać? Wielu rodziców zadaje sobie to pytanie. Trudno jest samodzielnie zdecydować, jeśli nie wiemy czegoś więcej. Dla wielu to nowość, dlatego zapraszamy Was do naszego poradnika, gdzie znajdziecie wiele ważnych informacji, choćby gdzie i za ile dokonać zakupu, na co zwrócić uwagę czy też czym w ogóle jest taki dron. Wszystko macie w jednym miejscu. A na końcu stworzyliśmy również ranking najlepszych.

Zapraszamy!

Jak działa dron dla dziecka?

Dron dla dziecka to bezzałogowa maszyna latająca. Jak więc działa? W zestawie mamy dołączony zwykle specjalny pad niczym od gier wideo, ale też może to być specjalna aplikacja na smartfona i tablet, gdzie możemy dzięki temu sterować nowym gadżetem. Dla dzieci jest to niewielki sprzęt, nie jest też ciężki. Z łatwością opanują jego obsługę.

Dron dla dziecka
Dron dla dziecka / Ranking, opinie, cena

Jaki dron dla dziecka wybrać i kupić?

Dobry dron dla dziecka to podstawa udanej zabawy. Przed wszystkim wybierzmy taki, który posiada ważne dla nas funkcje, różnego rodzaju udogodnienia, itp. W sklepach jest wiele modeli, warto tylko wiedzieć, czego chcemy. Zanim dokonamy zakupu warto się rozejrzeć, a przede wszystkim zwrócić uwagę na parę niezbędnych elementów jakimi są:

  • sterowanie,
  • zasilanie,
  • funkcje automatyczne,
  • bezpieczeństwo.

Sterowanie dronem dla dziecka

Choć o tym już wspominaliśmy, warto jednak przybliżyć, jakie jest sterowanie dronem dla dziecka. Do wyboru mamy dwie opcję. Pierwsza jest bardziej tradycyjna i często spotykana. Jest to pad dedykowany pod dany model, który wyglądem przypomina nam taki od konsoli do gier. Mamy specjalne przyciski, którymi sterujemy. Zwróćmy uwagę na jego wielkość i rozstawienie guzików, aby było to łatwe w obsłudze dla dziecka i przede wszystkim wygodne dla niego.

Drugim rodzajem jest dron dla dziecka z dedykowaną aplikacją na telefon oraz tablet. Oznacza to, że nie mamy pada, tylko sterujemy za pomocą dotykowego ekranu. Jednak tego typu rozwiązań nie spotkamy w już bardziej zaawansowanych modelach. Tu jednak świetnie się sprawdza w przypadku gadżetów z kamerą, gdzie od razu na ekranie możemy mieć podgląd na żywo z niej.

Sprawdź: ŁÓŻECZKO DOSTAWNE NA KÓŁKACH

Zasilanie w dronie dla dziecka

Zasilanie to bardzo ważny element drona dla dziecka. Trudno, żeby działał, bez zasilania. A do wyboru mamy praktycznie dwie opcje. Jedną z ich jest bardzo popularny wybór, chętnie wybierany przez rodziców – zasilanie poprzez wbudowany akumulator, który należy regularnie ładować. Oczywiście sprzęt działa bezprzewodowo, aby wbił się w powietrze, jednak zwykle ładowanie jest już przewodowe. Jedno ładowanie najczęściej starcza na 10-15 minut lotu.

Z kolei druga opcja to zwykłe baterie wymienne typu AA lub AAA, jednak nie polecamy tej opcji. Przede wszystkim dlatego, że jest to bardzo niekorzystne dla naszego portfela i nieekologiczne.

Funkcje automatyczne w dronie dla dziecka

Wiele dronów dla dziecka wyposażonych jest w różnego rodzaju funkcje, tu warto wspomnieć o funkcjach automatycznych. Kiedy kupujemy dziecku zabawkę, chcemy, aby była prosta w obsłudze, ale też zainteresowała malucha. Tak jest w tym przypadku. Funkcje automatyczne to m. in. automatyczny start oraz lądowanie, gdy uczymy się latać. W każdej chwili tą funkcję można wyłączyć, gdy już opanujemy lot.

Jaki dron dla dziecka
Jaki dron dla dziecka wybrać? – cena, opinie oraz ranking

Innym ciekawym rozwiązaniem jest posiadanie w dronie dla dziecka GPS-u, który pozwala nam śledzić trasę. Ale nie tylko. Dzięki temu dron wie, gdzie rozpoczęła się przygoda z lataniem, w którym miejscu i w przypadku słabej baterii może bez problemu do nas samodzielnie wrócić.

Bezpieczeństwo a drona dla dziecka

Coś, o czym nie można zapomnieć, to bezpieczeństwo jakie daje nam dobry dron dla dziecka. Co dokładnie to oznacza? Że każda taka zabawka musi być dobrze zabezpieczona. Jak wiemy dzieci chcą się po prostu bawić i nie zawsze zachowują ostrożność i nie zawsze na wszystko zwracają uwagę. Dlatego nie tylko mały rozmiar i nieduża waga są ważne. Musimy też zwrócić uwagę na zabezpieczenia, choćby osłonki na śmigła. Dzięki temu maluch nie włoży tam palców, nie wkręcą się długie włosy czy też zniszczą niczego.

Zwróćmy także uwagę na zabezpieczenie kabli, które są w dronie. Pamiętajmy, aby nic nie wystawało, co można by dotknąć i mogłoby nas to porazić prądem. Musimy pamiętać zawsze o bezpieczeństwie nie tylko swoim, ale też osób, które znajdują się blisko.

Zobacz też: DRZWI PRZESUWNE DO POKOJU DZIECKA

Najlepszy dron dla dziecka

Najlepszy dron dla dziecka to taki, który jest dobrze dopasowany do malucha, czyli do jego zainteresowań, wieku, umiejętności, itd. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, czy materiał jest solidny, bo jak wiemy dzieci często nie zwracają uwagi na swoje zabawki, bo chcą się nimi zwyczajnie bawić. Także ważne są zabezpieczenia, choćby kabli z elektryką czy też śmigła, aby nikomu i sobie także nie zrobić krzywdy. Pamiętajmy również o sposobie sterowania, aby był jak najbardziej wygodny dla dziecka. A dla małych modnisi można też wybrać ulubiony kolor zabawki.

Gdzie kupić dron dla dziecka?

Dobry dron dla dziecka kupimy przede wszystkim w internecie, bo tam czeka na nas największy wybór. Jednak możemy udać się również do sklepu stacjonarnego m. in. z elektroniką czy sklepy z zabawkami dla dzieci oraz markety z RTV. Tu skorzystamy z pomocy doradcy klienta, porównamy dostępne modele i wybierzemy na żywo najlepszy. Do znanych producentów możemy zaliczyć: UGO, Overmax, Hubsan, Syma, Roneberg oraz inni.

Najlepszy dron dla dziecka
Najlepszy dron dla dziecka

Cena drona dla dziecka

Jaka jest cena drona dla dziecka? To zależy chociażby od rodzaju, wielkości, jakości i producenta. Warto sprawdzić wszystkie dostępne opcje, aby nie żałować decyzji. Zaczynając od prostych i tanich zabawek, za te zapłacimy niewiele, bo nawet trochę powyżej 50 zł. Z kolei najdroższe będą sięgać swoją ceną nawet do 300 zł.

Polecamy: LAPTOPY DLA DZIECI

Dron dla dziecka – opinie

Jaki dron dla dziecka warto kupić według Was? Czym się one wyróżniają? Co w sobie takiego mają, że dzieciaki je uwielbiają? Czy sprawdzą się jako prezent? Dlaczego Wy zdecydowaliście się na zakup? Na jaki model? Czym możecie go teraz polecić? Sprawdza się? Jakie funkcje posiada? Jakie warto mieć? A jakie parametry są optymalne Waszym zdaniem? Czy to na pewno dobra zabawka dla malucha? Dajcie nam znać w komentarzach, jakie są Wasze opinie w tym temacie!

Dron dla dziecka / Ranking najlepszych

W sklepach jest wiele różnych zabawek dla dzieci, także tych najnowszych elektronicznych. Ale nie zawsze wiemy, na co się zdecydować, gdyż wybór jest duży a często szukamy też zabawek rozwijających kreatywność. Dlatego mamy dla Was małą podpowiedź w postaci rankingu najlepszych dronów dla dziecka. Zobaczcie sami, co warto kupić, co polecają inni rodzice. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *