Drzwi przesuwne do pokoju dziecka

Drzwi przesuwne do pokoju dziecka to rozwiązanie, które wygląda nowocześnie, a jednocześnie okazuje się bardzo praktyczne. Ich nazwa mówi sama za siebie – zamiast otwierać się jak tradycyjne skrzydło drzwiowe, one się po prostu przesuwają. To bardzo wygodne, a do tego pozwala oszczędzić mnóstwo miejsca. Jak? O tym w dalszej części poradnika.

W naszym artykule podpowiadamy też, jak wygląda montaż takiego elementu wystroju oraz jakie drzwi przesuwne do pokoju dziecka są najlepsze i jak je wybrać. Jeśli wciąż się wahacie, czy w ogóle sięgnąć po to rozwiązanie, przedstawimy Wam argumenty za i przeciw niemu. Zapraszamy!

Zalety drzwi przesuwnych do pokoju dziecka

Jeśli chodzi o drzwi przesuwne do pokoju dziecka i innych pomieszczeń, po takie rozwiązanie sięgają przede wszystkim właściciele małych mieszkań i niewielkich, ciasnych pokoi. Nie wymagają one aż tyle miejsca, by je otworzyć, ponieważ wsuwają się w ścianę lub nasuwają na nią, a nie zajmują wnętrze czy to pokoju, czy korytarza.

Istnieją jednak inne powody, by wybrać drzwi przesuwne do pokoju dziecka. Jednym z nich jest oczywiście nowoczesny i ciekawy design tak wyposażonego pomieszczenia, ale nie to jest najważniejsze. Okazuje się, że podobne modele cechują się wyższym poziomem bezpieczeństwa. Nie ma tu progu, o który można by się potknąć, trudniej także trzasnąć drzwiami czy przyciąć sobie palce, zwłaszcza jeśli zamontujemy spowalniacze. W przypadku drzwi przesuwnych do pokoju dziecka ma to duże znaczenie.

Drzwi przesuwne do pokoju dziecka
Drzwi przesuwne do pokoju dziecka / Jakie wybrać? Gdzie kupić? Opinie, cena i ranking

Ograniczenia drzwi przesuwnych do pokoju dziecka

To nie jest do końca tak, że drzwi przesuwne do pokoju dziecka mają tylko zalety. Wiążą się z nimi także pewne ograniczenia. Przede wszystkim, montowane naściennie, także wymagają pewnej przestrzeni wolnej, i to przy ścianie. Najczęściej mówimy o kilkunastu centymetrach. Co więcej, dużo gorzej wygłuszają dźwięki, przez co odgłosy zabawy mogą być słyszalne w całym domu, i odwrotnie – wieczorem naszym maluchom może przeszkadzać, gdy oglądamy telewizję czy urządzamy spotkanie ze znajomymi. Myślmy też przyszłościowo, gdyż w miarę, jak dziecko rośnie, wymaga też więcej intymności.

Tak naprawdę sami musimy zdecydować, czy drzwi przesuwne do pokoju dziecka są dobrym rozwiązaniem do naszego mieszkania. Teraz zajmiemy się jednak praktycznymi wskazówkami, jak je wybrać.

Jakie drzwi przesuwne do pokoju dziecka wybrać i kupić?

By znaleźć najlepsze drzwi przesuwne do pokoju dziecka, zwróćmy uwagę na takie ich cechy, jak:

  1. Materiał,
  2. Montaż,
  3. Rozmiar,
  4. Aranżacja.

Drzwi przesuwne do pokoju dziecka a materiały

O jakości najlepszych drzwi przesuwnych do pokoju dziecka decydują przede wszystkim materiały, z których zostały one wykonane. Najpopularniejsze są materiały drewnopodobne, które są lekkie i tanie, ale ich jakość bywa różna. Oczywiście, możemy spotkać solidne, dobrze zaimpregnowane modele, ale też takie, które zaczną puchnąć i niszczeć od odrobiny wilgoci.

Droższe i cięższe drzwi przesuwne do pokoju dziecka to modele drewniane, które jednak cechują się ponadczasowością i są w stanie posłużyć nam przez lata. Raczej odradzamy drzwi szklane, nawet ze szkła hartowanego, ponieważ nie zapewniają tyle intymności i zdarza się (dość rzadko), że mogą się rozbić. Drzwi przesuwne do pokoju dziecka rzadko są także wykonane ze stali czy aluminium, ponieważ zimny design raczej nie pasuje do przytulnego, ciepłego pokoiku dziecięcego.

Jakie Drzwi przesuwne do pokoju dziecka
Jakie Drzwi przesuwne do pokoju dziecka wybrać i kupić? Ranking, cena i opinie

Montaż drzwi przesuwnych do pokoju dziecka

Czy montaż drzwi przesuwnych do pokoju dziecka jest trudny? Okazuje się, że wcale nie musi być trudniejszy, niż w przypadku drzwi tradycyjnych! Poradzimy sobie przy użyciu podstawowych umiejętności technicznych i łatwych do zdobycia elektronarzędzi. Najłatwiej zamontować drzwi naścienne, po prostu wystarczy przykręcić prowadnicę u sufitu, umieścić na niej skrzydło i gotowe.

Oczywiście, montaż drzwi przesuwnych do pokoju dziecka musi się odbywać z należytą starannością. Należy wszystko wymierzyć tak, by idealnie pokrywały otwór drzwiowy. Musimy przede wszystkim znaleźć odpowiednią wysokość – drzwi umieszczone za nisko będą tarły o podłogę, a za wysoko, stworzą zbyt dużą przestrzeń pod spodem.

Co zrobić, by utrudnić sobie montaż? Oczywiście wybrać drzwi przesuwne do pokoju dziecka wewnętrzne! Żarty żartami, ponieważ taka wersja jest o wiele bardziej praktyczna, wygląda lepiej i zajmuje jeszcze mniej miejsca, ale faktycznie jest trudniejsza w realizacji. Najłatwiej zaplanować ją na etapie remontu lub budowy domu, tworząc odpowiednią wnękę. Kiedy chcemy zamienić zwykłe drzwi na drzwi przesuwne do pokoju dziecka wewnętrzne, musimy wyburzyć kawałek ściany i zamiast niej postawić dwie ścianki kartonowo-gipsowe, pomiędzy którymi schowają się drzwi.

Rozmiar drzwi przesuwnych do pokoju dziecka

Jak już mówiliśmy, drzwi przesuwne do pokoju dziecka kojarzą się przede wszystkim z małym lokum, dlatego zazwyczaj są jednoskrzydłowe i dość wąskie. Jeśli jednak decydujemy się na to rozwiązanie, mając do dyspozycji większą przestrzeń, ciekawie wyglądają duże, dwuskrzydłowe drzwi przesuwne do pokoju dziecka. Są piękne, ale i praktyczne, ponieważ po otwarciu tworzą wrażenie dużej przestrzeni w domu, a także łatwiej wnieść przez nie do pokoju duże meble, nawet w całości.

Jakie drzwi przesuwne do pokoju dziecka są najlepsze? Aranżacje i pomysły

Najlepsze drzwi przesuwne do pokoju dziecka muszą być oczywiście solidne, a przy tym ładne. Mogą jednak dawać dziecku mnóstwo frajdy, na przykład wtedy, gdy zostały pomalowane farbą tablicową. Na takich drzwiach nasza pociecha może się wyżyć artystycznie i mamy mniejsze ryzyko, że pomaluje ściany czy meble, których nie powinna.

Inne ciekawe pomysły na aranżacje drzwi przesuwnych do pokoju dziecka to na przykład przedzielenie pokoju dwojga naszych dzieci na pół w taki sposób, by mogły się ze sobą bawić lub wydzielić swoją własną przestrzeń. W większych pomieszczeniach możemy w ten sposób oddzielić też część sypialną od reszty pokoju dziecka.

Gdzie kupić drzwi przesuwne do pokoju dziecka?

Jako że zyskują na popularności, drzwi przesuwne do pokoju dziecka kupimy w większości sklepów budowlanych i z wyposażeniem do wykończenia mieszkania. Przy odrobinie chęci możemy je także wykonać samodzielnie. Producenci oferujący gotowe produkty to na przykład Raddex, Ikea, Hidden i inni.

Najlepsze Drzwi przesuwne do pokoju dziecka
Najlepsze Drzwi przesuwne do pokoju dziecka

Cena drzwi przesuwnych do pokoju dziecka

Jaki koszt generują drzwi przesuwne do pokoju dziecka? Cena jest zbliżona do tradycyjnych drzwi. Za najtańsze zapłacimy około 150 zł, natomiast najdroższe, z usługą montażu, mogą kosztować nawet powyżej 1000 zł.

Drzwi przesuwne do pokoju dziecka – opinie

Jesteśmy ciekawi, czy mieliście okazję sprawdzić w praktyce podobną aranżację pokoju dziecięcego. Jeśli tak, jak się sprawdzała? Co sądzicie o tym rozwiązaniu? Czekamy na Wasze opinie o drzwiach przesuwnych do pokoju dziecka.

Drzwi przesuwne do pokoju dziecka / Ranking najlepszych

Zawędrowaliście na naszą stronę w poszukiwaniu rekomendacji konkretnych modeli? Mamy również to! Koniecznie sprawdźcie przed zakupem nasz ranking najlepszych drzwi przesuwnych do pokoju dziecka.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *