Łóżeczko dostawne na kółkach

Łóżeczko dostawne na kółkach to świetna metoda na ułatwienie sobie początków rodzicielstwa. Wszyscy wiemy, że zwłaszcza pierwsze trzy-cztery miesiące, nazywane czasem czwartym trymestrem ciąży, nie są łatwe. Dziecko potrzebuje maksymalnej bliskości rodzica, a tymczasem my chcielibyśmy się wyspać. Najłatwiejszą i najtańszą metodą jest oczywiście współspanie, jednak rezygnujemy z niego z różnych względów. Czy to boimy się spać z maluchem, by go nie przygnieść, czy też jest nam po prostu ciasno i niewygodnie – mamy prawo do takiej decyzji.

Ale co zrobić, by się wyspać? Okazuje się, że wystarczy najlepsze łóżeczko dostawne na kółkach. Nasze obserwacje pokazują, że jest to bardzo wygodne i bezpieczne zarówno z perspektywy dziecka, jak i rodzica. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym podpowiadamy, jakie łóżeczko dostawne na kółkach wybrać i na co zwrócić uwagę w sklepie.

Czym jest łóżeczko dostawne na kółkach?

Często mamy mylne wyobrażenie o łóżeczku dostawnym na kółkach, wydaje nam się, że jest ono mało stabilne i sprawdza się w niewielu sytuacjach. Tymczasem jest ono bardzo uniwersalne! Możemy go używać jako zwykłego łóżeczka, jednak cała magia tkwi w tym, że nocą przysuniemy je do naszego łóżka, otworzymy bok i stworzymy bezpieczny azyl dla naszego malucha, a przy tym możemy być bliżej niego. W dzień natomiast kółka umożliwiają łatwo i bez wysiłku odsunąć mebel w wygodne miejsce, w którym nie będzie nikomu przeszkadzał.

Łóżeczko dostawne na kółkach
Łóżeczko dostawne na kółkach / Jakie wybrać? Opinie, ranking i cena

Zalety łóżeczka dostawnego na kółkach

Ale właściwie po co decydować się na takie rozwiązanie, skoro na rynku znajdziemy o wiele więcej zwykłych łóżeczek? Wystarczy je przysunąć do naszego posłania i wydawałoby się, że efekt jest ten sam. Nic bardziej mylnego. Dobre łóżeczko dostawne na kółkach nie tylko łatwo przesunąć, ale i można opuścić bok, by znajdować się w bezpośredniej bliskości dziecka. Ułatwia to karmienie piersią na leżąco, gdyż możemy podać ją dziecku nie wstając, a nawet nie wybudzając się ze snu. Noworodek i młodszy niemowlak lepiej śpi, słysząc oddech oraz czując zapach rodzica. Rzadziej się wybudza, a przez to i my się lepiej wysypiamy. Kusząca wizja, prawda?

Jakie łóżeczko dostawne na kółkach wybrać i kupić?

Jeśli tak jak i my doceniacie zalety łóżeczka dostawnego na kółkach, czas zastanowić się, jaki konkretnie model wybrać. Musimy dobrać go do swojego budżetu, ale i potrzeb.

Weźmy pod uwagę takie cechy mebla, jak:

  • Wymiary,
  • Bezpieczeństwo,
  • Materiały,
  • Materac.

Wymiary łóżeczka dostawnego na kółkach

Nim zdecydujemy się na zakup, zastanówmy się, jakie wymiary powinno mieć nasze łóżeczko dostawne na kółkach. Pierwszą i najważniejszą kwestią, którą powinniśmy rozważyć, jest wysokość. Łóżka dla dorosłych różnią się pod tym względem, a tymczasem materac łóżeczka dostawnego na kółkach powinien się znajdować na podobnym poziomie. Sięgnijmy więc po najbardziej uniwersalne łóżeczka dostawne na kółkach z regulowaną wysokością leża.

Zwróćmy także uwagę na długość i szerokość łóżeczka dostawnego na kółkach. Pierwszą kwestią, którą powinniśmy rozważyć, są wymiary naszej sypialni. Czy zmieści się do niej pełnowymiarowe łóżeczko, w którym maluch może spać z powodzeniem do drugiego roku życia? Jeśli nie i zdecydujemy się na mniejszą opcję, liczmy się z tym, że za kilka miesięcy i tak czeka nas przesiadka na większe. Jednak te kilka miesięcy może być kluczowe dla wypoczynku rodzica.

Jakie Łóżeczko dostawne na kółkach
Jakie Łóżeczko dostawne na kółkach wybrać i kupić? Opinie, cena i ranking

Bezpieczeństwo łóżeczka dostawnego na kółkach

Jesteśmy pewni, że każdemu rodzicowi zależy na tym, by jego pociecha była bezpieczna. Pod tym kątem należy wybrać najlepsze łóżeczko dostawne na kółkach. Ważna jest możliwość blokowania kół, by mebel nie jeździł po całym mieszkaniu, zwłaszcza gdy dziecko będzie starsze i zacznie w nim różne ruchowe zabawy. Druga kwestia to możliwość stabilnego zamocowania do łóżka rodzica. Nie chcemy przecież, by dostawka się od niego odsunęła i maluch upadł na podłogę.

Poziom bezpieczeństwa w łóżeczkach dostawnych na kółkach spada wraz z wiekiem dziecka. Maluch uczy się siadać, potem wstawać, dlatego może łatwo wypaść, jeśli leże będzie zbyt wysoko. Trzeba je wtedy opuścić do najniższej pozycji, a jeśli to nic nie da, wymienić dostawkę na bezpieczniejsze łóżeczko. Jeśli nasz model ma odpinany lub opuszczany bok, zwróćmy uwagę, czy demontaż jest na tyle trudny, by nie poradziły sobie z tym małe rączki. Dobre łóżeczko dostawne na kółkach będzie w tej kwestii posiadać odpowiednie zabezpieczenia.

Materiały w łóżeczku dostawnym na kółkach

Z czego zrobione jest dobre łóżeczko dostawne na kółkach? Dużym powodzeniem wśród rodziców cieszą się modele drewniane. Pasują do niemal każdej stylistyki wnętrza, są solidne i eleganckie. Możemy się też zdecydować na nowoczesne łóżeczko z siateczki, która jest wytrzymała, a jednocześnie zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza nawet latem. Takie łóżeczko dostawne na kółkach posiada najczęściej solidny, aluminiowy stelaż, jest lekkie i wielofunkcyjne.

Materac w łóżeczku dostawnym na kółkach

Jeśli nasze łóżeczko dostawne na kółkach ma standardowe wymiary, nie stanowi to większego problemu. Możemy bowiem dokupić materac, jaki tylko chcemy. Jeśli jednak wybór od innych producentów ze względu na kształt i rozmiar nie jest zbyt duży, zwróćmy uwagę, jaki materac dostajemy w łóżeczku dostawnym na kółkach. Powinien być w całości wykonany z hipoalergicznych materiałów. Nie mogą się one odkształcać, a sam materac musi być odpowiednio gruby, by twarde elementy stelaża nie przebijały się przez niego, powodując dyskomfort malucha.

Jakie łóżeczko dostawne na kółkach jest najlepsze?

Wybór, jakim jest najlepsze łóżeczko dostawne na kółkach, powinien się odbyć już na etapie ciąży. Warto zastanowić się, czego oczekujemy od mebla i na jakie wymiary możemy sobie pozwolić. Na rynku znajdziemy egzemplarze z funkcją kołyski, działające jako łóżeczka turystyczne, gondolki, bujaczki, a także nakrywane moskitierą, by maluch mógł w nich spać na dworze. Tylko od rodziców zależy, co wybiorą.

Gdzie kupić łóżeczko dostawne na kółkach?

Obecnie współspanie w ten sposób jest dość popularne, dlatego dobre łóżeczko dostawne na kółkach znajdziemy w wielu sklepach z meblami i akcesoriami dla dzieci. Większy wybór czeka na nas jednak w sklepie internetowym. Producenci podobnych mebli to na przykład Chicco, Lionelo, Kinderkraft, Safety 1st i inni. Warto też zajrzeć do sklepu Hoplano pod adres https://hoplano.com/pokoj-dzieciecy/lozeczka-dostawne gdzie znajdziemy liderów rynku łóżeczek dostawnych.

Cena łóżeczka dostawnego na kółkach

Ile kosztuje łóżeczko dostawne na kółkach? Cena takiego akcesorium waha się od 200 zł do nawet 500 zł, w zależności od wykonania, funkcji, a także renomy producenta. Jeszcze taniej będzie, gdy zdecydujemy się na odkupienie łóżeczka używanego – pamiętajmy jednak, by wyposażyć je w nowy materac.

Najlepsze Łóżeczko dostawne na kółkach
Najlepsze Łóżeczko dostawne na kółkach

Łóżeczko dostawne na kółkach – opinie

Jesteśmy ciekawi, co sądzicie o podobnych meblach. Waszym zdaniem jest to fanaberia, czy też warto sobie ułatwiać życie w każdy możliwy sposób? Gdzie spały Wasze pociechy po narodzinach? Czekamy na Wasze opinie o łóżeczkach dostawnych na kółkach.

Łóżeczko dostawne na kółkach / Ranking najlepszych

Czasem warto zaufać opiniom innych, zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia w danym temacie. To właśnie na podstawie ocen rodziców przygotowaliśmy dla Was ranking najlepszych łóżeczek dostawnych na kółkach. Z pewnością będzie on dużą pomocą podczas zbliżających się zakupów.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *