Sprzęt jeździecki dla dziecka

Sprzęt jeździecki dla dziecka z najwyższej półki, kupiony wkrótce po tym, jak pociecha po raz pierwszy wsiadła na konia? Czasem w przypływie entuzjazmu, widząc że dziecku podoba się jazda konna, sięgamy po takie rozwiązania, które w krótkim czasie mogą okazać się nieco na wyrost. Dlatego też, jeśli chcemy rozsądnie podejść do zakupu sprzętu jeździeckiego dla dziecka, warto wiedzieć, w które elementy wyposażenia należy zainwestować, a które będziemy kupować jeszcze wiele razy i być może nie trzeba od razu wybierać najlepszych i najdroższych modeli.

Jaki sprzęt jeździecki dla dziecka kupić? Kask!

Zaczynamy od kasku jeździeckiego, zwanego też toczkiem, ponieważ bez niego dziecko nie powinno wsiadać na konia. Chroni głowę dziecka przed urazem w razie ewentualnego upadku. Od razu zaznaczamy tu, że taki sprzęt można wypożyczać u organizatora, jednak jeśli już jesteśmy pewni, że nasze dziecko nie zrezygnuje z nauki jeździectwa, warto kupić dziecku własny toczek.

Dlaczego?

To rozwiązanie o wiele bardziej higieniczne. Co więcej, znalezienie toczka idealnie dopasowanego do kształtu i wielkości głowy dziecka może być trudne, jeśli mamy do wyboru tylko kilka modeli. Kask jeździecki to zwykle zakup na lata, dlatego warto poświęcić mu nieco więcej czasu. Podczas przymiarki warto pamiętać, że toczek powinien pozostawać nieruchomo na głowie bez zapiętych pasków. Podczas potrząsania głową nie może spadać na oczy.

Jaki Sprzęt jeździecki dla dziecka
Jaki Sprzęt jeździecki dla dziecka

Kamizelka ochronna jako kolejny ważny element sprzętu jeździeckiego

Kamizelka ochronna zapewnia bezpieczeństwo i chroni kręgosłup jeźdźca w czasie upadku. Dlatego też jest to sprzęt jeździecki dla dziecka, po który warto z pewnością sięgnąć.

Obuwie jeździeckie dla dziecka

W momencie, gdy nasze dziecko dopiero zaczyna swoją przygodę z jeździectwem, może zakładać do jazdy konnej buty sięgające za kostkę. Później jednak konieczne będzie wyposażenie go w sztyblety i czapsy albo w oficerki. Ten ostatni rodzaj obuwia jest zwykle dość kosztowny (zwłaszcza jeśli jest wykonany z naturalnej skóry), jednak w wielu sklepach znajdziemy modele „rosnące razem z dzieckiem”.

Po wyjęciu dodatkowej wkładki buty „zwiększają się” o jeden rozmiar.

Kurtki, bluzy i koszulki jeździeckie dla dziecka

Koszulki do jazdy konnej dla dziecka powinny być na tyle długie, by zasłaniały całe plecy. Muszą również dobrze przylegać do ciała, zapewniając jednocześnie dobrą cyrkulację powietrza. Jeśli trening odbywa się w chłodniejsze dni, konieczne będzie założenie bluzy, swetra lub kurtki, które nie krępują ruchów, a przy tym są przewiewne.

Te elementy sprzętu jeździeckiego dla dziecka również powinny zasłaniać całe plecy.

Sprzęt jeździecki dla dziecka a bryczesy

Podczas pierwszych zajęć z jazdy konnej dziecko może mieć założony wygodny strój sportowy, jak legginsy czy dresy (powinny one być elastyczne i przylegać do ciała). Z czasem jednak warto zaopatrzyć swoją pociechę w bryczesy, spodnie jeździeckie, które w górnej części są nieco luźniejsze, a w dolnej obcisłe. Nie mają szwów po wewnętrznej stronie, co zapobiega obtarciom. Nie pogarszają też wyczucia konia i nie krępują ruchów.

Sprzęt jeździecki dla dziecka
Sprzęt jeździecki dla dziecka

Cena sprzętu jeździeckiego dla dzieci

Ceny poszczególnych elementów sprzętu jeździeckiego są bardzo zróżnicowane. Bluzy i koszulki jeździeckie dla dziecka to koszt od 20 do 400 złotych. Kamizelka ochronna kosztuje od 100 do 1000 złotych. Cena bryczesów dla dziecka waha się w granicach od 50 do 2000 złotych. Z kolei oficerki do jazdy konnej dla dziecka kosztują od 50 do 2000 złotych, a toczek do jazdy konnej kupimy w cenie od 20 do 300 złotych.

Gdzie kupić sprzęt jeździecki dla dziecka? Lista producentów

Dobry sprzęt jeździecki można znaleźć między innymi u takich producentów jak Fair Play, Cavallo, Start, Busse, Horze czy York. Warto też odwiedzić sklep jeździecki online pod adresem Zabookuj.pl, który ma aktualnie dość ciekawe zniżki i promocje na sprzęt i akcesoria jeździeckie nie tylko dla dzieci.

Opinie o sprzęcie jeździeckim dla dzieci

Wszystkie osoby, które chciałyby udzielić rad i wskazówek lub też po prostu wyrazić swoją opinię, zapraszamy do sekcji komentarzy. Można w niej zamieszczać wszelkie spostrzeżenia dotyczące sprzętu jeździeckiego dla dzieci.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *